Tisztelt Lakosok!
A tartós felmelegedés miatt megkezdődött az otthoni medencék feltöltésének időszaka. Szeretnénk felhívni a figyelmüket egy fontos dologra a hálózati ivóvíz minőségének megőrzése érdekében.
Kérjük Önöket, hogy a medencék feltöltését lassú, egyenletes és alacsonyabb víznyomással végezzék!
Miért fontos ez? A hirtelen, nagy mennyiségű vízvétel megváltoztatja a nyomásviszonyokat a vezetékrendszerben. A gyors áramlás felkavarja a csövek falán lévő, az áramlásból kivált ártalmatlan vas lerakódásokat, aminek következtében a víz bezavarosodhat, sárgás-barnás elszíneződést kaphat.
Hogy ezt a kellemetlenséget elkerüljük, kérjük a türelmüket, inkább tartson tovább a feltöltés egy kisebb sugárral, mintsem, hogy a vízminőség romlását tapasztalják.
Köszönjük a megértésüket és az együttműködésüket! Mindenkinek kellemes nyári kikapcsolódást kívánunk!
Tisztelettel: BARANYA-VÍZ Zrt.