Tisztelt Partnerünk!
A víziközmű-szolgáltatásról szóló 2011. évi CCIX. törvény egyes rendelkezéseinek végrehajtásáról szóló kormányrendelet 2025. július 1-én hatályba lépő változása az alábbiak szerint rendelkezik.
A 58/2013. (II. 27.) kormányrendelet 65.§ (5a) pontja értelmében „A víziközmű-szolgáltató a nem lakossági felhasználó részére 2026. január 1-jétől kizárólag elektronikus számlát bocsát ki.
(5b) A nem lakossági felhasználó 2025. október 31. napjáig köteles a víziközmű-szolgáltató rendelkezésére bocsátani az elektronikus számla fogadására szolgáló elektronikus levelezési címét, ha arra korábban nem került sor.
(5c) Ha a nem lakossági felhasználó az (5b) bekezdés szerinti adatszolgáltatási kötelezettségnek nem tesz eleget, a víziközmű-szolgáltató a nem lakossági felhasználó cégjegyzék, államigazgatási szerv vagy bíróság által vezetett közhiteles vagy egyéb nyilvántartás szerinti elektronikus levelezési címére küldi meg az elektronikus számlát addig, amíg a nem lakossági felhasználó ettől eltérő elektronikus elérhetőséget nem közöl a víziközmű-szolgáltatóval.”
A fentiekre tekintettel, illetve a gördülékeny ügyintézés érdekében szíveskedjenek megadni a számlázáshoz használni kívánt e-mail címüket, a felhasználási hely címét, illetve a felhasználó azonosító számát, melyre az elektronikus számlákat küldhetjük, egyúttal kérjük nyilatkozzanak, ha a jogszabályban meghatározott időpont előtt is befogadják az elektronikus számlát.
Az e-mail cím megadására szolgáló nyomtatványt letölthetik társaságunk honlapjáról is, az alábbi linken keresztül:
Az elektronikus számla befogadásához kapcsolódó e-mail címet az alábbi elérhetőségek egyikére kérjük eljuttatni:
Köszönjük együttműködésüket!
BARANYA-VÍZ Zrt.